Farklı Kaynakların Oryantasyonu

Birden fazla yarımamüllerin geçtiği bir montaj hattı düşünün programda bu kısımları modellerken ilk önce class librar’yde üretilecek malzemelerin tanımlanmaları gerekiyor MUs sınıfının içine part1,part2,part3 ve part4 gibi farklı tipteki üretilecek malzemeler tanımlanır.

bu malzemeler tanımlandıktan sonra bir frame oluşturularak basit bir deneme için Source erhangi uzunlukta bir line hattı ve giden malzemeleri hattan almak için bir adet drain atanması yapıldıktan sonra

frame üzerine bir adet Tablefile koymamız gerekiyor bunun nasıl yapılacağını söyleyelim “Toolbox —- Information Flow —- Table File”

frame üzerinden tekrar source’yi çift tıklayarak alttaki resimdeki ekran karşınıza çıkacaktır.

bu resimde  MU selection kısmını Sequence Cyclical yapılarak altta açılan table kısmına yarattığımız tablefile dosyası gösterilerek table file dosyasının tipi ona göre program tarafından otomatik olarak düzenlenir daha sonra istediğimiz kriterleri programda belirterek modelimizi tamamlıyoruz.

bu resimdeki gibi MU ları tabladaki gibi düzenlerseniz hattan akıcak mamüllerin kaç sn. ara ile ve hangi miktarlarda akacak bunları belirleyerek sistemi çalaıştırırsanız yukarıdaki resimdeki simulasyonu elde etmiş olursunuz. kolay gelsin….

http://www.gokhansaman.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/google_48.png http://www.gokhansaman.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/myspace_48.png http://www.gokhansaman.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/facebook_48.png http://www.gokhansaman.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/yahoobuzz_48.png http://www.gokhansaman.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/twitter_48.png

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.